Гіпертиреоз: причини та симптоми

Adoption
Date
  • 91 Переглядів
Гіпертиреоз (надмірна активність щитовидної залози) виникає, коли ваша щитовидна залоза виробляє занадто багато гормону тироксину. Гіпертиреоз може прискорити метаболізм вашого організму, викликаючи ненавмисну втрату ваги та прискорене або нерегулярне серцебиття.

8938_shitovidka.jpg (20.34 Kb)


Існує кілька методів лікування гіпертиреозу. Лікарі використовують антитиреоїдні препарати та радіоактивний йод, щоб уповільнити вироблення гормонів щитовидної залози. Іноді лікування гіпертиреозу передбачає хірургічне втручання з видалення щитовидної залози повністю або частково.

Хоча гіпертиреоз може бути серйозним, якщо його ігнорувати, більшість людей реагують добре після діагностики та лікування гіпертиреозу.

Причини

Гіпертиреоз може бути викликаний низкою захворювань, включаючи хворобу Грейвса, хворобу Пламмера та тиреоїдит.

Ваша щитовидна залоза — це маленька залоза у формі метелика біля основи шиї, трохи нижче адамова яблука. Щитовидна залоза має величезний вплив на ваше здоров'я. Кожен аспект вашого метаболізму регулюється гормонами щитовидної залози.

Ваша щитовидна залоза виробляє два основних гормони, тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3), які впливають на кожну клітину вашого тіла. Вони підтримують швидкість, з якою ваш організм використовує жири та вуглеводи, допомагають контролювати температуру тіла, впливають на частоту серцевих скорочень і допомагають регулювати виробництво білка. Ваша щитовидна залоза також виробляє гормон, який допомагає регулювати кількість кальцію в крові (кальцитонін).

Причини надлишку тироксину (Т4)

Зазвичай ваша щитовидна залоза виділяє потрібну кількість гормонів, але іноді вона виробляє занадто багато Т4. Це може статися з кількох причин, зокрема:

хвороба Грейвса. Хвороба Грейвса - це аутоімунне захворювання, при якому антитіла, що виробляються вашою імунною системою, стимулюють вашу щитовидну залозу виробляти занадто багато Т4. Це найпоширеніша причина гіпертиреозу.
Гіперфункціонуючі вузли щитовидної залози (токсична аденома, токсичний багатовузловий зоб або хвороба Пламмера). Ця форма гіпертиреозу виникає, коли одна або кілька аденом щитовидної залози виробляють занадто багато Т4. Аденома — це частина залози, яка відгородилася від решти залози, утворюючи неракові (доброякісні) утворення, які можуть спричинити збільшення щитовидної залози.
Тиреоїдит. Іноді ваша щитовидна залоза може запалитися після вагітності внаслідок аутоімунного захворювання або з невідомих причин. Запалення може спричинити витік надлишку гормону щитовидної залози, що зберігається в залозі, у кров. Деякі види тиреоїдиту можуть викликати біль, а інші безболісні.

Симптоми

Гіпертиреоз може імітувати інші проблеми зі здоров’ям, через що лікареві може бути важко діагностувати. Це також може викликати широкий спектр ознак і симптомів, включаючи:

Ненавмисна втрата ваги, навіть якщо ваш апетит і споживання їжі залишаються незмінними або збільшуються.
Прискорене серцебиття (тахікардія) — зазвичай більше 100 ударів на хвилину.
Нерегулярне серцебиття (аритмія).
Підвищений апетит.
Нервозність, занепокоєння і дратівливість.
Тремор — зазвичай легке тремтіння в руках і пальцях.
Пітливість.
Зміни менструального циклу.
Підвищена чутливість до тепла.
Зміни в роботі кишечника, особливо більш часті випорожнення.
Збільшення щитовидної залози (зоб), яке може проявлятися у вигляді припухлості біля основи шиї.
Втома, м'язова слабкість.
Труднощі зі сном.
Витончення шкіри.
Тонке, ламке волосся.

Літні люди, швидше за все, або не мають жодних ознак чи симптомів, або мають слабкі ознаки, такі як прискорене серцебиття, непереносимість спеки та схильність втомлюватися під час звичайних справ.

Коли звернутися до лікаря

Якщо ви відчуваєте незрозумілу втрату ваги, прискорене серцебиття, незвичайне потовиділення, набряк біля основи шиї або інші ознаки та симптоми, пов’язані з гіпертиреозом, зверніться до лікаря. Важливо повністю описати зміни, які ви спостерігали, оскільки багато ознак і симптомів гіпертиреозу можуть бути пов’язані з рядом інших станів.

Якщо ви лікувалися від гіпертиреозу або зараз проходите лікування, регулярно відвідуйте свого лікаря за порадою, щоб він міг контролювати ваш стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, залози, залоза, щитовидної, щитовидна, гіпертиреозу, багато, занадто, виробляє, Грейвса, йод, радіоакимвний йод, лікування, симптоми, причини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Фолікуліт: симптоми, причини та фактори ризику

Хвороби | 23:00, 20.11.2022

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з

Як підняти гемоглобін у домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 20.11.2022

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з твоїм гемоглобіном, аналіз крові. Його необхідно здавати кожній людині раз на півроку. Причому зага

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВ

Що робити, коли дитина часто хворіє?

Дитина | 08:00, 16.11.2022

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Причини нічних судом у ногах

Здоров'я | 10:00, 15.11.2022

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено

Чи може закладеність грудної клітки спричинити втрату голосу у дитини?

Дитина | 23:00, 14.11.2022

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено та хрипко, а ви чуєте булькання та вологість у грудях, не зволікайте, викликайте педіатра.

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я т

COVID-19 впливає на подальше психічне здоров’я та благополуччя людей

Хвороби | 19:00, 12.11.2022

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я та зниженням задоволеності життям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: