Гіпертиреоз: причини та симптоми

Adoption
Date
  • 234 Переглядів
Гіпертиреоз (надмірна активність щитовидної залози) виникає, коли ваша щитовидна залоза виробляє занадто багато гормону тироксину. Гіпертиреоз може прискорити метаболізм вашого організму, викликаючи ненавмисну втрату ваги та прискорене або нерегулярне серцебиття.

8938_shitovidka.jpg (20.34 Kb)

Існує кілька методів лікування гіпертиреозу. Лікарі використовують антитиреоїдні препарати та радіоактивний йод, щоб уповільнити вироблення гормонів щитовидної залози. Іноді лікування гіпертиреозу передбачає хірургічне втручання з видалення щитовидної залози повністю або частково.

Хоча гіпертиреоз може бути серйозним, якщо його ігнорувати, більшість людей реагують добре після діагностики та лікування гіпертиреозу.

Причини

Гіпертиреоз може бути викликаний низкою захворювань, включаючи хворобу Грейвса, хворобу Пламмера та тиреоїдит.

Ваша щитовидна залоза — це маленька залоза у формі метелика біля основи шиї, трохи нижче адамова яблука. Щитовидна залоза має величезний вплив на ваше здоров'я. Кожен аспект вашого метаболізму регулюється гормонами щитовидної залози.

Ваша щитовидна залоза виробляє два основних гормони, тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3), які впливають на кожну клітину вашого тіла. Вони підтримують швидкість, з якою ваш організм використовує жири та вуглеводи, допомагають контролювати температуру тіла, впливають на частоту серцевих скорочень і допомагають регулювати виробництво білка. Ваша щитовидна залоза також виробляє гормон, який допомагає регулювати кількість кальцію в крові (кальцитонін).

Причини надлишку тироксину (Т4)

Зазвичай ваша щитовидна залоза виділяє потрібну кількість гормонів, але іноді вона виробляє занадто багато Т4. Це може статися з кількох причин, зокрема:

хвороба Грейвса. Хвороба Грейвса - це аутоімунне захворювання, при якому антитіла, що виробляються вашою імунною системою, стимулюють вашу щитовидну залозу виробляти занадто багато Т4. Це найпоширеніша причина гіпертиреозу.
Гіперфункціонуючі вузли щитовидної залози (токсична аденома, токсичний багатовузловий зоб або хвороба Пламмера). Ця форма гіпертиреозу виникає, коли одна або кілька аденом щитовидної залози виробляють занадто багато Т4. Аденома — це частина залози, яка відгородилася від решти залози, утворюючи неракові (доброякісні) утворення, які можуть спричинити збільшення щитовидної залози.
Тиреоїдит. Іноді ваша щитовидна залоза може запалитися після вагітності внаслідок аутоімунного захворювання або з невідомих причин. Запалення може спричинити витік надлишку гормону щитовидної залози, що зберігається в залозі, у кров. Деякі види тиреоїдиту можуть викликати біль, а інші безболісні.

Симптоми

Гіпертиреоз може імітувати інші проблеми зі здоров’ям, через що лікареві може бути важко діагностувати. Це також може викликати широкий спектр ознак і симптомів, включаючи:

Ненавмисна втрата ваги, навіть якщо ваш апетит і споживання їжі залишаються незмінними або збільшуються.
Прискорене серцебиття (тахікардія) — зазвичай більше 100 ударів на хвилину.
Нерегулярне серцебиття (аритмія).
Підвищений апетит.
Нервозність, занепокоєння і дратівливість.
Тремор — зазвичай легке тремтіння в руках і пальцях.
Пітливість.
Зміни менструального циклу.
Підвищена чутливість до тепла.
Зміни в роботі кишечника, особливо більш часті випорожнення.
Збільшення щитовидної залози (зоб), яке може проявлятися у вигляді припухлості біля основи шиї.
Втома, м'язова слабкість.
Труднощі зі сном.
Витончення шкіри.
Тонке, ламке волосся.

Літні люди, швидше за все, або не мають жодних ознак чи симптомів, або мають слабкі ознаки, такі як прискорене серцебиття, непереносимість спеки та схильність втомлюватися під час звичайних справ.

Коли звернутися до лікаря

Якщо ви відчуваєте незрозумілу втрату ваги, прискорене серцебиття, незвичайне потовиділення, набряк біля основи шиї або інші ознаки та симптоми, пов’язані з гіпертиреозом, зверніться до лікаря. Важливо повністю описати зміни, які ви спостерігали, оскільки багато ознак і симптомів гіпертиреозу можуть бути пов’язані з рядом інших станів.

Якщо ви лікувалися від гіпертиреозу або зараз проходите лікування, регулярно відвідуйте свого лікаря за порадою, щоб він міг контролювати ваш стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, залози, залоза, щитовидної, щитовидна, гіпертиреозу, багато, занадто, виробляє, Грейвса, йод, радіоакимвний йод, лікування, симптоми, причини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Головним фактором, що визначає наше здоров’я, є наш спосіб життя: за твердженням фахівців Всесвітньої асоціації охорони здоров’я він впливає на стан з

Захворювання, які можна отримати «у спадок» від мами

Вагітність та пологи | 06:20, 29.11.2023

Головним фактором, що визначає наше здоров’я, є наш спосіб життя: за твердженням фахівців Всесвітньої асоціації охорони здоров’я він впливає на стан здоров’я більше, ніж на 60%. Але не менш важливий вплив робить генетика: багато хвороб або особливост

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. А

Про що може говорити хронічна втома?

Здоров'я | 02:00, 29.11.2023

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. Але коли занепад сил стає нормою і постійним відчуттям, варто бити на сполох! Це може були СХВ – синд

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ознаки раку, про які потрібно знати мамі

Патологія | 06:20, 28.11.2023

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. П

Що повинне бути у сімейній аптечці: список від сімейного лікаря

Хвороби | 02:00, 28.11.2023

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. Про це розповів сімейний лікар Віталій Вавшко.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: