Наскільки небезпечна вагітність для жінок з розміром плюс сайз?

Adoption
Date
  • 454 Переглядів
Гінекологи завжди наголошують, що перед плануванням вагітності потрібно перевірити своє здоров'я і привести вагу в норму. Що ж робити тим, хто не встиг цього зробити?

0620_14.jpg (20.65 Kb)

Оптимальною надбавкою у вазі для вагітної вважається 8-12 кг за весь термін (при багатоплідній вагітності - більше). Це означає, що після пологів не виникне проблем з поверненням до колишньої ваги, і ризик виникнення проблем зі здоров'ям - мінімальний.

Набір ваги відбувається наступним чином: в перші 20 тижнів вага збільшується на 40%, а після 20-ого - на 60%. Перший триместр - це плюс 1-3 кг. Після 20 тижнів терміну майбутня мама повинна щотижня набирати в ідеалі 300 грам. Але часто бувають зрушення: в один тиждень вага практично не збільшується, а в інший - навпаки, значно виростає.

Приблизний розподіл ваги за вагітність (у розрахунку 12 кг):

- плід - 3-4 кг
- плацента - 700 г
- навколоплідні води - 800 г
- матка - 900 г
- молочні залози - 450 г
- об'єм крові - 1,5 кг
- м'язова тканина і рідина - 1,4 кг
- жирова клітковина - 3,25 кг.

Проте, оптимальної шкали зміни маси тіла під час вагітності не існує. Процес набору ваги - індивідуальний процес. Вирішальну роль грає вага до вагітності, спосіб життя і звички харчування.

Визначити оптимальну саме для вас надбавку ваги допоможе індекс маси тіла (ІМТ). Він розраховується за наступною формулою: вага (кг)/ріст 2 (м).

• При ІМТ <19,8 майбутня мама може набрати до 18-20 кг за вагітність.
• При ІМТ від 19,8 до 26 прибавка може скласти 11-14 кг.
• При ІМТ> 26 - вага вважається надмірною, а значить, необхідно контролювати свою вагу і намагатися не набрати більше 8-10 кг.

Думка про те, що майбутня мама повинна їсти за двох - категорично невірна. Багато жінок, керуючись ним, роблять величезну помилку, починаючи їсти все підряд, ні в чому собі не відмовляючи. Переїдання ще нікому не йшло на користь. Надмірна вага загрожує підвищенням артеріального тиску, розвитком варикозної хвороби і навіть виникненням діабету вагітних. Тому, важливо пам'ятати, що є слід не за двох, а для двох.

Якщо вас мучить постійне відчуття голоду, то спробуйте їсти часто (6-8 разів), але маленькими порціями і строго за розкладом. Справа в тому, що в головному мозку є спеціальний харчовий центр, який відповідає за відчуття голоду і насичення. Якщо постійно переїдати, то він почне давати збої, і нормальна порція їжі вже не зможе наситити, а значить, людині доведеться їсти все більше і більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, жінка, мама, вага, зайва вага, харчування, їжа, дієта для вагітних, поради, схема набору ваги


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи можливо харчуванням

Як харчуватися, якщо ви мрієте про народження хлопчика?

Плануємо дитину | 13:45, 23.08.2018

Чи можливо харчуванням "запрограмувати" стать малюка? Повідомляє сайт Наша мама.

Вчені спробували вирахувати місяць. Повідомляє сайт Наша мама.

Коли народжуються найбільш розумні малюки

Дитина | 08:45, 22.08.2018

Вчені спробували вирахувати місяць. Повідомляє сайт Наша мама.

Гінекологи завжди наголошують, що  перед плануванням вагітності потрібно перевірити своє здоров'я і привести вагу в норму. Що ж робити тим, хто не вст

Наскільки небезпечна вагітність для жінок з розміром плюс сайз?

Плануємо дитину | 10:00, 11.08.2018

Гінекологи завжди наголошують, що перед плануванням вагітності потрібно перевірити своє здоров'я і привести вагу в норму. Що ж робити тим, хто не встиг цього зробити?

Після викидня багато жінок відмовляються ставати мамою, бо бояться, що з ними це ставатиметься щоразу. Інші ж не можуть знову завагітніти через стан з

Як завагітніти після викидня?

Плануємо дитину | 10:00, 31.07.2018

Після викидня багато жінок відмовляються ставати мамою, бо бояться, що з ними це ставатиметься щоразу. Інші ж не можуть знову завагітніти через стан здоров'я. Тому сьогодні говоримо про те, як завагітніти після викидня.

Виявляється, жінка у певному віці може народити справжнього генія, переконані фахівці. То що ж виходить, можна не авчати дитину, а просто завагітніти

У якому віці жінки народжують найрозумніших дітей

Плануємо дитину | 10:00, 27.07.2018

Виявляється, жінка у певному віці може народити справжнього генія, переконані фахівці. То що ж виходить, можна не авчати дитину, а просто завагітніти у "правильний час" - і все?


Всі добре знають народні прикмети: якщо вагітна їсти солодке - буде хлопчик, а солене - дівчинка. Науковці пішли далі і кажуть, якщо жінка їсть цю їжу

Їжа, яка допоможе тобі завагітніти

Плануємо дитину | 10:00, 16.06.2018

Всі добре знають народні прикмети: якщо вагітна їсти солодке - буде хлопчик, а солене - дівчинка. Науковці пішли далі і кажуть, якщо жінка їсть цю їжу - їй вдасться швидше завагітніти.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: