Як підтримати дитину, коли у сім'ї народжується друга?

Adoption
Date
  • 118 Переглядів
Дитині доводиться навчитися, багато чого дізнатися, коли в неї з'являється молодший брат або сестра. Скільки б років не було старшій дитині, у неї зазвичай буває багато питань про новонародженого. На деякі з цих питань батькам відповідати легко, наприклад: «Чому дитина так багато спить?», «Чому її годують грудьми?» і т. ін. Інші питання можуть так і залишитися невисловленими, але дитину вони дуже цікавлять: «Батьки люблять брата більше, ніж мене?» або «Навіщо батькам ще одна дитина, коли вже є я?»

1879_1.jpg (23.18 Kb)

Розглянемо, як батьки можуть пояснити дитині появу брата або сестри й відповісти на подібні питання:

Для батьків народження нової дитини означає, що сім'я стала більшою, і в ній усі люблять один одного, піклуються один про одного. Батьки часто сподіваються, що старша дитина зможе побачити ситуацію їхніми очима, але діти зазвичай дивляться на народження брата або сестри крізь призму власного емоційного досвіду. Довірливі розмови й міркування можуть допомогти дитині сприймати цю ситуацію м'якше, дають їй відчуття комфорту й розуміння, що її почули.

Пояснення та обговорення

Один із способів пояснити дитині те, що її, ймовірно, турбує - це завжди бути відкритими для дискусій на будь-які теми й давати дитині можливість висловлювати як позитивні, так і негативні почуття. Батьки можуть легко піддатися ілюзії, що коли дитина не піднімає будь-яких питань, то вони її не хвилюють. Однак часто буває зовсім навпаки: дітей хвилює набагато більше питань, ніж вони озвучують.

Щоб почати з дитиною розмову про народження брата або сестри, скажіть їй, що ви розумієте її почуття: «Я знаю, що тобі може знадобитися деякий час, щоб звикнути до змін у сім'ї. Це нормально, але ми зробимо все, щоб тобі було комфортно. Я завжди готова тебе вислухати й поговорити, якщо ти захочеш чимось поділитися». Діти швидше будуть звертатися до батьків зі своїми тривогами, якщо знатимуть, що батьки їх вислухають відкрито й неупереджено. Важливо не підштовхувати дитину до цих розмов - просто дайте їй знати, що ви завжди відкриті, і вона звернеться до вас, коли прийде час.

Сім'ї з дітьми від різних шлюбів

Розглянуті поради підходять і для сімей, у яких діти походять від різних шлюбів. Однак у цьому випадку потрібно враховувати ще ряд додаткових факторів, щоб підготувати дитину до появи в родині молодшого брата або сестри.

Більшість дітей, біологічні батьки яких не живуть разом, відчувають підтримку та спілкуються з обома з них. Проте поява молодшого брата або сестри дає дитині зрозуміти, що життя триває. І це потрібно враховувати батькам, коли вони допомагають дитині прийняти факт поповнення в родині.

Зміни - це можливість для розвитку

Кожна сім'я унікальна. Для маленької дитини важливо те, що вона дізнається й відчуває у своїй родині. Тому, якщо ваші діти зведені, один із дітей усиновлений чи є ще якісь особливості в сім'ї, поговоріть про це з дитиною. У міцних сім'ях рідні підтримують один одного у важкі часи. Поява молодшої дитини в сім'ї може стати для старшої цінним життєвим уроком. Також це переконає дитину в тому, що справжні цінності залишаться незмінними, незважаючи на поповнення в сім'ї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, тато, батьки, вагітність, друга вагітність, дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Про що не можна забувати мамі й татові?

Непрості завдання для батьків

Сімейні справи | 07:00, 26.01.2023

Про що не можна забувати мамі й татові?

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожн

7 гріхів, яких батьки неусвідомлено вчать дітей

Сімейні справи | 12:00, 25.01.2023

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю», – каже народна мудрість.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо врахо

Як навчити дитину прибирати: кілька простих порад

Сімейні справи | 12:00, 23.01.2023

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо враховувати темперамент чада, його звички, схильності, інтереси.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: