Скільки коштуватимуть пологи в 2022 ?

Adoption
Date
  • 1523 Переглядів
З нового року МОЗ суттєво збільшило тариф на пологи. Скільки грошей та на які види послуг виділяє держава? Що робити, якщо у пологовому будинку довелося платити?

5565_8b1043d-262d43a-polohy-755.jpg (32.36 Kb)


Пологи – один із найненав'язливіших способів викачування грошей у медичних закладах. Майбутні мами не лише готові сплатити всі рахунки, вони з особистої ініціативи шукають способи принести лікареві «подяку» або заздалегідь «купити» його участь у процесі. Однак у МОЗ нагадують: згідно із законом, пологи в Україні безкоштовні. Щороку на медичну допомогу породіллям держава виділяє чималі гроші. Минулого року за кожні пологи пологовий будинок отримував трохи більше 10 тис. грн. А з нового року тарифи на пологи збільшили на 45%.

Об'єктивно всі знають, що пологи в Україні є безкоштовними. Проте не всі розуміють чому. Багатьом здається, що персонал у пологових будинках працює за мізерну зарплату і допомагає породіллям чи не з добрих спонукань. Тому в нас так поширена «конвертна» практика: всіх, починаючи від санітарок, акушерок і закінчуючи головним лікарем, варто заохотити або віддячити за активну участь у пологах.

Насправді ситуація трохи відрізняється. За українською Програмою медичних гарантій за кожні пологи пологовий заклад отримує певну суму грошей від держави. Минулого року ця сума становила 10 382 грн. за стандартні фізіологічні пологи та кесарів розтин. За розрахунками Національної служби здоров'я цих грошей вистачало і на медикаменти, і на базові послуги для мами та малюка.

Щоправда, у пологових будинках цією сумою були незадоволені. Головлікарі говорили, що 10 тисяч гривень можуть покрити лише пологи без ускладнень, а от кесарів розтин стоїть на порядок більше. Тому з нового року МОЗ вирішило збільшити тариф на прийняття пологів: зараз за кожні пологи пологовий будинок отримуватиме 15101 грн.

Що покриває сума від МОЗ?

За законом, до тарифу на прийняття пологів входить повний перелік послуг для породіллі та її дитини. Гроші від держави мають покривати такі статті видатків (інформація від НСЗУ):

медична допомога при неускладнених та ускладнених пологах, а також при кесаревому перетині
можливість проведення партнерських пологів
медикаментозне знеболювання під час пологів (епідуральна анестезія)
лабораторні та інструментальні обстеження (у цілодобовому режимі)
інтенсивна терапія матері та дитини у разі ускладнень
можливість цілодобового транспортування матері та дитини в іншу медустанову (у разі ускладнень)
щеплення для новонародженого за національним календарем профілактичних щеплень
ліки та витратні матеріали з Національного переліку основних лікарських засобів
харчування породіллі під час перебування у пологовому будинку

Що робити, якщо за пологи довелося сплатити?

У МОЗ наголошують: усі перераховані статті видатків мають бути для породіллі абсолютно безкоштовними. Якщо пологовий будинок хоче заробити щось понад тариф на пологи, потрібно подбати про перелік додаткових послуг. Наприклад, не забороняється за окрему плату пропонувати майбутнім мамам палати підвищеної комфортності чи покращене харчування.

Якщо ж із породіллі у пологовому будинку вимагають плату за базові послуги (наприклад, за партнерські пологи чи епідуральну анестезію) – не давайте гроші просто так. Вимагайте офіційний рахунок: на підставі цього документа ви можете поскаржитися до НСЗУ. Служба змусить пологовий заклад повернути вам гроші, а сам пологовий будинок опиниться під загрозою розриву контракту на фінансування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, пологів, пологовий, дитини, породіллі, ускладнень, матері, можливість, будинок, пологовому, тарифи, плата за пологи, плата


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: