Як підтримують грудне вигодовування у різних країнах світу?

Adoption
Date
  • 549 Переглядів
Лікарі та інші експерти регулярно говорять про користь грудного вигодовування — воно не лише допомагає немовлятам рости та розвиватися, а й навіть корисне для довкілля. Однак у багатьох країнах статистика щодо тривалості та поширеності грудного вигодовування досі залишається досить невтішною. Це пов'язано з недостатньою інформованістю та недостатньо ефективними заходами державної підтримки.

0226_1568309693.jpg (23.32 Kb)

Ми вивчили досвід різних країн та з'ясували, які заходи вживають держави для того, щоб просувати та підтримувати грудне вигодовування, і наскільки вони ефективні.

Обмеження реклами молочних сумішей
На думку експертів ЮНІСЕФ та ВООЗ, однією з перешкод на шляху грудного вигодовування виявляється агресивна реклама від виробників молочних сумішей.

ВООЗ розробила Міжнародний кодекс реклами замінників грудного молока ще у 1981 році, і він рекомендує повну заборону на просування молочних сумішей та супутніх товарів (соски та пляшечки) у пологових будинках та медичних установах, а також розміщення на упаковках сумішей обов'язкового дисклеймеру про те, що немає у світі кращої їжі для немовляти, ніж материнське молоко.

За даними ЮНІСЕФ, у 136 із 194 досліджених ними країн на рекламу молочних сумішей накладаються певні обмеження, а в 19 країнах компаніям-виробникам сумішей навіть заборонено спонсорувати заходи, на яких присутні лише медичні фахівці. Серед країн із повною забороною на просування молочних сумішей Бангладеш, Бразилія та Норвегія.

Обов'язкове грудне вигодовування
У 2014 році в Об'єднаних Арабських Еміратах ухвалили закон, який зобов'язує матерів годувати своїх дітей грудьми до моменту, коли їм виповниться два роки. Цей закон дозволив країні покращити статистику з грудного вигодовування, а також наділив чоловіків правом судити своїх дружин за відмову від грудного вигодовування (!!!).

Втім, за словами Ахмада аль-Шамсі, члена федеральної ради країни, «закони – це не лише штрафи та покарання, вони можуть бути людяними». На підтвердження його слів уряд ОАЕ зобов'язав забезпечити всі державні організації кімнатами для годівлі, а також пообіцяв надавати тим жінкам, які не зможуть годувати грудьми на медичні показання, послуги годувальниці.

Підтримка грудного вигодовування у громадських місцях
Поки що в нас намагаються з'ясувати, чи можна жінці «вивалювати цицьки» у музеї чи кафе, у багатьох країнах це право закріплено законодавчо. Так, наприклад, в Австралії ще в 1984 році ухвалили закон, який забороняє побічно або безпосередньо дискримінувати людину через те, що вона годує грудьми. Такий закон дозволяє жінкам годувати своїх дітей у будь-який час і будь-де без страху засудження.

Американське законодавство також захищає право жінок на годівлю у громадських місцях (такі закони діють на території 47 штатів із 50).

На Філіппінах годувати всім і скрізь офіційно дозволено з 2009 року, при цьому всі громадські та робочі місця повинні мати кімнату для зціджування, розташовану окремо від туалету, а роботодавці повинні надавати співробітницям перерву, яку вони зможуть витратити на годування дитини або зціджування молока.

У 2010 році у Великій Британії ухвалили закон, який забороняє представникам організацій дискримінувати жінок, які годують грудьми дітей будь-якого віку. Більше того, закон передбачає відповідальність для організацій за поведінку їхніх клієнтів щодо жінки, що годує. Загалом, якщо хтось за сусіднім столиком у кафе запропонувати матері-годувальниці прикритися, попросять піти його, а не її.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вигодовування, сумішей, грудного, молочних, грудьми, годувати, грудне, країнах, ухвалили


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: