Як вагітність і пологи насправді впливають на наш організм та здоров'я

Adoption
Date
  • 250 Переглядів
Як часто ви чули: «Всі народжують і нічого»? Здається, правда/ Але ж насправді вагітність та пологи – це величезне навантаження на організм жінки. І якщо в масштабах історії людства все це виглядає як щось просте і природне, то при більш пильному погляді на вагітність стає зрозуміло, що вона далека від звичних буденних явищ і є дивовижною подією, що впливає не тільки на моральний, а й на фізичний стан жінки.

0200_1511434460_5a16a8dc429f3.jpeg (21.75 Kb)

Уявіть собі таку картину: організм щодо здорової людини став досить раптовим і швидко змінюватися. Викид крові серцем збільшився майже вдвічі, до обсягу крові додалося 1,5 додаткових літри, при цьому кров стала набагато швидше згортатися. У гормональній системі та обміні речовин взагалі відбулася повна перебудова. Всі внутрішні органи зсунуті та здавлені, їжа зі шлунка надходить назад у стравохід, нирки та сечоводи розширені, скелет (!) змінив свою конфігурацію. І все це менше, ніж за рік. Що це? Яке страшне захворювання? Сердечне? Онкологічне? Гормональне? Ні. Знайомтеся: це нормальна вагітність.

Існує думка, що «вагітність — це абсолютно нормальний, фізіологічний стан організму». Це, безперечно, так. Тільки це зовсім не означає, що за вагітності в організмі нічого не змінюється. Навпаки, фізіологічні зміни, що відбуваються під час навіть нормальної, неускладненої вагітності для того, щоб виростити плід, що розвивається, і підготувати мати до пологів, дуже великі.

Зміни обсягу та складу крові
Обсяг плазми поступово зростає протягом вагітності: збільшення в середньому на 50 відсотків відбувається в перші 34-36 тижнів вагітності. Оскільки збільшення обсягу плазми (на 1250 мл) більше, ніж збільшення маси еритроцитів (на 250-450 мл), відбувається відносне зниження концентрації гемоглобіну та кількості еритроцитів.

Зміни серцево-судинної системи
Зміни у серцево-судинній системі під час вагітності дуже виражені та починаються вже на ранніх термінах вагітності. До восьми тижнів вагітності викид крові серцем збільшується на 20 відсотків.

Гормональні зміни, що відбуваються в організмі при вагітності, активують синтез судиннорозширювальних речовин, через що відбувається розширення периферичних судин (вазодилатація). Через розширення судин є ризик падіння артеріального тиску, і щоб підтримувати його в нормі, викид крові серцем збільшується до 40 відсотків за рахунок збільшення об'єму крові, що виганяється серцем при кожному скороченні, і частоти його скорочень.

Під час пологів викид крові серцем істотно збільшується (на 15 відсотків на стадії перейм і на 60-80 - відразу після закінчення пологів), після чого в нормі відбувається його швидке зниження до передпологових значень протягом однієї години після пологів і до вагітних протягом двох тижнів.

Збільшення викиду крові серцем у поєднанні з незмінним тиском крові в легенях призводить до зниження градієнта тиску в легеневих судинах приблизно на 30 відсотків, що створює у вагітних схильність до розвитку набряку легень.

Зміни системи виділення
Через вазодилатацію під час вагітності мало б відбуватися зниження фільтрації крові нирками, проте гормони, що виділяються плацентою, захищають організм жінки від цього. Як наслідок, нирковий кровообіг і швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) збільшуються порівняно з рівнями на 40-65 і 50-85 відсотків відповідно.

При вагітності знижується зворотне всмоктування в кровоносну систему глюкози, білка та сечової кислоти, тому вони можуть визначатися у сечі у підвищених концентраціях.

Зміни у дихальній системі
Під час нормальної вагітності значно зростає потреба у кисні, що пов'язано зі збільшенням швидкості метаболізму на 15 відсотків та збільшенням споживання кисню на 20 відсотків. Задоволення підвищеної потреби організму в кисні відбувається головним чином за рахунок збільшення об'єму повітря, що вдихається, а не частоти дихання. І навіть на пізніх термінах вагітності, коли збільшена матка підпирає діафрагму, це не впливає на обсяг повітря, що вдихається, оскільки скорочується тільки простір, що не використовується зазвичай.

Вагітність може супроводжуватися суб'єктивним відчуттям задишки без зниження рівня кисню в крові. Це фізіологічне явище, яке найчастіше зустрічається у третьому триместрі, але може розпочатися будь-якої миті вагітності.

Зміни у травній системі
Нудота та блювання дуже поширені при вагітності (50-90 відсотків вагітностей). Точний механізм їх появи незрозумілий, проте існують теорії, що пов'язують їх з ефектами гормонів: хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), естрогену, прогестерону, гормонів щитовидної залози. Інші теорії пояснюють симптоми психологічними причинами, генетичною несумісністю, імунологічними факторами, дефіцитом поживних речовин та інфекцією Helicobacter pylori.

У міру розвитку вагітності відбуваються гормональні зміни в травному тракті та механічні, спричинені зростаючою маткою. Це призводить до порушення ритмічності скорочень шлунка та кишечника, зниження тонусу стравохідного сфінктера. Ці фактори можуть призводити до появи симптомів рефлюксу (закидання їжі зі шлунка назад у стравохід), а також нудоти, блювання, діареї або запору.

Зміни гормонального регулювання
Під час вагітності рекомендується обов'язковий скринінг функціональної активності щитовидної залози. Це пов'язано з високою частотою її порушень у вагітних жінок та важливістю гормонів щитовидної залози для розвитку плода.

Вагітність пов'язана із відносним дефіцитом йоду. Причинами цього є активний транспорт йоду від матері до плода та підвищеним виділенням його із сечею. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує збільшити споживання йоду під час вагітності зі 100 до 150–200 мг на день, що дозволить уникнути розвитку зобу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, відсотків, зниження, серцем, відбувається, збільшення, пологів, системі, вагітних


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виявляється, деякі знаки зодіаку буквально «примагнічують» до себе гроші. Можливо, вони мають комерційну жилку чи особливе чуття на успіх. Астрологи п

Місяці, в які народжуються майбутні багатії

Плануємо дитину | 10:00, 14.03.2023

Виявляється, деякі знаки зодіаку буквально «примагнічують» до себе гроші. Можливо, вони мають комерційну жилку чи особливе чуття на успіх. Астрологи припускають, що місяць народження може впливати на дитину. Під цими трьома сузір'ями народжуються діт

Згадуємо шкільну програму. ХХ – це хромосоми жінок, XY – хромосоми чоловіків. Якщо жіночу яйцеклітину запліднить сперматозоїд із Х-хромосомою, на світ

Як зачати хлопчика

Плануємо дитину | 07:00, 14.03.2023

Згадуємо шкільну програму. ХХ – це хромосоми жінок, XY – хромосоми чоловіків. Якщо жіночу яйцеклітину запліднить сперматозоїд із Х-хромосомою, на світ з'явиться дівчинка, якщо сперматозоїд із Y-хромосомою – хлопчик. Доведено, що найактивніші Y-сперма

Ваша дитина в ті дев'ять місяців, що ви носите її в собі, — найважливіша робота у світі. Спершу малюк розміром з макову росинку, потім з горошинку, а

5 цікавих речей, які дитина витворяє під час УЗД

Я вагітна | 08:00, 13.03.2023

Ваша дитина в ті дев'ять місяців, що ви носите її в собі, — найважливіша робота у світі. Спершу малюк розміром з макову росинку, потім з горошинку, а ось уже і термін першого скринінгу підійшов і ви нарешті зможете побачити своє майбутнє дитя на УЗД.

Є думка, якщо материнський інстинкт не прокинувся до зачаття, він прокинеться про час вагітності. Якщо не прокинувся під час вагітності, він прокинеть

4 ознаки того, що жінка підсвідомо не хоче дітей

Плануємо дитину | 05:00, 13.03.2023

Є думка, якщо материнський інстинкт не прокинувся до зачаття, він прокинеться про час вагітності. Якщо не прокинувся під час вагітності, він прокинеться одразу, як візьмеш на руки немовляти. А якщо не прокинувся навіть після цього? Привіт, післяполог

Допустима кількість набраних кілограмів залежить від конституції тіла жінки. При нормальній статурі за вагітність потрібно набрати від 10 до 12 кг. Як

Що вважають зайвою вагою при вагітності?

Я вагітна | 12:00, 12.03.2023

Допустима кількість набраних кілограмів залежить від конституції тіла жінки. При нормальній статурі за вагітність потрібно набрати від 10 до 12 кг. Якщо жінка до зачаття дитини була схильна до повноти, її максимальне збільшення ваги – 8 кг. Вагітним

У міру зростання плід чинить тиск на всі внутрішні органи. Матка збільшується і починає давити на ребра. Чим ближче до пологів, тим більшим стає малюк

Причини болю під ребрами при вагітності

Я вагітна | 05:00, 12.03.2023

У міру зростання плід чинить тиск на всі внутрішні органи. Матка збільшується і починає давити на ребра. Чим ближче до пологів, тим більшим стає малюк. Він починає сильніше штовхатися і крутитися. Всі удари припадають на область ребер та виявляються

Майбутні мами багато чого знають про пологи, але деякі нюанси можуть стати для них справжнім сюрпризом. Тому розкриваємо усі карти.

5 несподіваних речей під час пологів, про які варто знати

Пологи | 12:00, 11.03.2023

Майбутні мами багато чого знають про пологи, але деякі нюанси можуть стати для них справжнім сюрпризом. Тому розкриваємо усі карти.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: