5 фраз, які роблять з дітей закомплексованих дорослих

Adoption
Date
  • 3495 Переглядів
Як заспокоїти своє чадо, якщо у нього сталася істерика в громадському місці? Пообіцяти дома прочуханку ременем. Часто саме такими "геніальними" методами користуються батьки. А коли у них зростають замкнені і непристосовані до життя діти, починають засмучуватися про те, як же так вийшло. Навіть одна недбало кинута фраза може сильно подіяти на психіку маленької людини, тому спілкуючись зі своїм чадом, слід ретельно вибираючи слова.

0091_stili-vospitaniya-detey2.jpg (38.02 Kb)


Я в твоєму віці вчилася "на відмінно"
З народження і до шести років мама і тато для дитини - це практично боги, які знають все. Вони формують відношення малюка до світу і до себе особисто. Конкретно в цій фразі можна побачити конкуренцію батька з дитиною, він як би говорить своєму чаду: "Ти до мене ніколи не дотягнешся! Як би ти не старався, я краще тебе". Діти, котрі виросли з такою установкою, як правило, усе життя доводять сім'ї, що вони хороші. Звичайно, кажучи подібні речі, ви дійсно стимулюєте нарцисичну частину психіки дитини, що провокує його досягати певної мети. Але біда в тому, що у результаті людина домагається чогось не для себе, а для мами з папою, щоб вони нарешті побачили, що він гідний їх. Зростаючи, такі діти ніколи не радіють своїм успіхам, радість приходить тільки у тому випадку, якщо батько визнає їх досягнення, але він навряд чи це зробить.

Ти моя курочка, мавпочка, поросятко
Як тільки не називають своїх дітей люблячі батьки. Усе це призводить до знеособлення дитини, його як би немає, а є якась іграшка, з якою можна робити все, що душі завгодно. На початку свого життя ваш син або дочка будь-яке сказане слово сприйматимуть некритично, вони довірятимуть вам. Скажіть дитині, що він дурень, замість "тобі потрібна допомога, давай я поясню", і дитина прийме це. Наведу приклад, коли мама у виховному пориві сказала синові, що він боягуз. У результаті при знайомстві хлопчик представлявся так: "Мене звуть Ваня, я боягуз". Коли ви чуєте подібне - це повинно бути стимулом, щоб подумати над тим, як ви спілкуєтеся з власним чадом. Ім'я людини - це його презентація світу. У деяких сім'ях виходить, що воно засовується і придумується маса веселих назв для дитини, а даремно! Ім'я завжди має бути на першому плані, це те, як людина згодом відчуватиме себе у цьому світі, наскільки він буде цілісний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо несподівані побічні ефекти інтиму

Раз ти так поводишся, я тебе не люблю
Або я можу любити тебе, тільки коли ти мені підходиш. Після цієї фрази дитина починає намагатися щосили бути правильною, вона засовує усі свої потреби і бажання, "вирощує" в собі деяку антену, яка вгадує бажання і очікування батьків. У результаті дитини не існує. У дорослому житті вона намагається увесь час угодити, живе з установкою: "Я хочу, щоб мене любили, а для цього я повинна догождати. У мене не буде своїх бажань, зате будуть бажання інших людей".

Ти зовсім як батько (мама)
Безумовно, ця фраза ілюструє стосунки тата з мамою, їх невдоволення своїм спільним життям, яке вони зганяють на дитині. Тобто подружжя безпосередньо не з'ясовує відношення, але через своє чадо говорять один одному якісь гидоти. І усі ці гидоти залишаються в дитині. Якщо мама говорить: "Ти такий же упертий, як твій татко". Виходить, що тато - погана людина, з якою неможливо домовитися. А тепер подумаємо, чи захоче хлопчик бути таким чоловіком, адже він упертий і нехороший? Коли ми проектуємо свої погані стосунки на дітей, то їм доводиться жити з цим. З іншого боку, в цій фразі він може почути підтекст, що "з дівчатками краще, ніж з хлопчиками". Батьки використовують цю маніпуляцію, якщо є боротьба за дитину і їй потрібно вибрати сторону або тата, або мами.

Погано поводитимешся, ми тебе віддамо дядькові (бабаю)
Це дуже конкретне послання, в якому говориться, що дитина цінна, тільки якщо вона зручна своїм батькам. Батько транслює своєму чаду: "Не будь собою, ти маєш бути таким, яким ти нас влаштовуєш". Зростаючи, такі діти не знають, чого вони хочуть, і намагаються догодити усім і кожному.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: слова, образи, виховання, дитина, батьки, поведінка, психологія, фрази


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як розпізнати шкідливу звичку?

П'ять ознак того, що ваша дитина почала курити

Виховання | 13:20, 18.11.2019

Як розпізнати шкідливу звичку?


Навіть якщо крихітці 5 років - сприймайте його серйозно!

Як реагувати на першу дитячу закоханість

Виховання | 10:45, 17.11.2019

Навіть якщо крихітці 5 років - сприймайте його серйозно!

Батьки можуть

Про що свідчить улюблений колір малюка

Виховання | 23:40, 14.11.2019

Батьки можуть "розгадати" характер дитини!

Що можуть зробити батьки?

Як побороти дитячий страх виступу перед публікою

Дитина | 23:25, 13.11.2019

Що можуть зробити батьки?


Як змусити дитину глянути на свої вчинки?

Дитина б'є батьків: чи можна малюка виховати?

Виховання | 17:30, 11.11.2019

Як змусити дитину глянути на свої вчинки?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: