5 фраз, які роблять з дітей закомплексованих дорослих

Adoption
Date
  • 3659 Переглядів
Як заспокоїти своє чадо, якщо у нього сталася істерика в громадському місці? Пообіцяти дома прочуханку ременем. Часто саме такими "геніальними" методами користуються батьки. А коли у них зростають замкнені і непристосовані до життя діти, починають засмучуватися про те, як же так вийшло. Навіть одна недбало кинута фраза може сильно подіяти на психіку маленької людини, тому спілкуючись зі своїм чадом, слід ретельно вибираючи слова.

0091_stili-vospitaniya-detey2.jpg (38.02 Kb)


Я в твоєму віці вчилася "на відмінно"
З народження і до шести років мама і тато для дитини - це практично боги, які знають все. Вони формують відношення малюка до світу і до себе особисто. Конкретно в цій фразі можна побачити конкуренцію батька з дитиною, він як би говорить своєму чаду: "Ти до мене ніколи не дотягнешся! Як би ти не старався, я краще тебе". Діти, котрі виросли з такою установкою, як правило, усе життя доводять сім'ї, що вони хороші. Звичайно, кажучи подібні речі, ви дійсно стимулюєте нарцисичну частину психіки дитини, що провокує його досягати певної мети. Але біда в тому, що у результаті людина домагається чогось не для себе, а для мами з папою, щоб вони нарешті побачили, що він гідний їх. Зростаючи, такі діти ніколи не радіють своїм успіхам, радість приходить тільки у тому випадку, якщо батько визнає їх досягнення, але він навряд чи це зробить.

Ти моя курочка, мавпочка, поросятко
Як тільки не називають своїх дітей люблячі батьки. Усе це призводить до знеособлення дитини, його як би немає, а є якась іграшка, з якою можна робити все, що душі завгодно. На початку свого життя ваш син або дочка будь-яке сказане слово сприйматимуть некритично, вони довірятимуть вам. Скажіть дитині, що він дурень, замість "тобі потрібна допомога, давай я поясню", і дитина прийме це. Наведу приклад, коли мама у виховному пориві сказала синові, що він боягуз. У результаті при знайомстві хлопчик представлявся так: "Мене звуть Ваня, я боягуз". Коли ви чуєте подібне - це повинно бути стимулом, щоб подумати над тим, як ви спілкуєтеся з власним чадом. Ім'я людини - це його презентація світу. У деяких сім'ях виходить, що воно засовується і придумується маса веселих назв для дитини, а даремно! Ім'я завжди має бути на першому плані, це те, як людина згодом відчуватиме себе у цьому світі, наскільки він буде цілісний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо несподівані побічні ефекти інтиму

Раз ти так поводишся, я тебе не люблю
Або я можу любити тебе, тільки коли ти мені підходиш. Після цієї фрази дитина починає намагатися щосили бути правильною, вона засовує усі свої потреби і бажання, "вирощує" в собі деяку антену, яка вгадує бажання і очікування батьків. У результаті дитини не існує. У дорослому житті вона намагається увесь час угодити, живе з установкою: "Я хочу, щоб мене любили, а для цього я повинна догождати. У мене не буде своїх бажань, зате будуть бажання інших людей".

Ти зовсім як батько (мама)
Безумовно, ця фраза ілюструє стосунки тата з мамою, їх невдоволення своїм спільним життям, яке вони зганяють на дитині. Тобто подружжя безпосередньо не з'ясовує відношення, але через своє чадо говорять один одному якісь гидоти. І усі ці гидоти залишаються в дитині. Якщо мама говорить: "Ти такий же упертий, як твій татко". Виходить, що тато - погана людина, з якою неможливо домовитися. А тепер подумаємо, чи захоче хлопчик бути таким чоловіком, адже він упертий і нехороший? Коли ми проектуємо свої погані стосунки на дітей, то їм доводиться жити з цим. З іншого боку, в цій фразі він може почути підтекст, що "з дівчатками краще, ніж з хлопчиками". Батьки використовують цю маніпуляцію, якщо є боротьба за дитину і їй потрібно вибрати сторону або тата, або мами.

Погано поводитимешся, ми тебе віддамо дядькові (бабаю)
Це дуже конкретне послання, в якому говориться, що дитина цінна, тільки якщо вона зручна своїм батькам. Батько транслює своєму чаду: "Не будь собою, ти маєш бути таким, яким ти нас влаштовуєш". Зростаючи, такі діти не знають, чого вони хочуть, і намагаються догодити усім і кожному.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: слова, образи, виховання, дитина, батьки, поведінка, психологія, фрази


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Виходите на роботу, а малюк не хоче бути з нянькою чи бабусею? Повідомляє сайт Наша мама.

Як навчити дитину залишатися з іншими людьми

Виховання | 14:00, 29.07.2020

Виходите на роботу, а малюк не хоче бути з нянькою чи бабусею? Повідомляє сайт Наша мама.

Три причини. Повідомляє сайт Наша мама.

Чому старі методи виховання вже не діють?

Виховання | 17:00, 27.07.2020

Три причини. Повідомляє сайт Наша мама.

Видихніть і спробуйте один з цих способів. Повідомляє сайт Наша мама.

Чотири способи заспокоїтися і не кричати на дитину

Виховання | 11:00, 22.07.2020

Видихніть і спробуйте один з цих способів. Повідомляє сайт Наша мама.

Криза віку заважає батькам зі спокоєм ставитися до маляти. Повідомляє сайт Наша мама.

Як виховувати самостійність у дитині у віці 3 років

Виховання | 12:00, 21.07.2020

Криза віку заважає батькам зі спокоєм ставитися до маляти. Повідомляє сайт Наша мама.

Кілька ситуацій, в яких непокора - найкраще, як можуть відреагувати діти. Повідомляє сайт Наша мама.

Коли дітям корисно не слухатися батьків

Виховання | 18:00, 17.07.2020

Кілька ситуацій, в яких непокора - найкраще, як можуть відреагувати діти. Повідомляє сайт Наша мама.

Вони більш чутливі і? Повідомляє сайт Наша мама.

Які є особливості дітей, що пишуть лівою рукою

Виховання | 11:00, 16.07.2020

Вони більш чутливі і? Повідомляє сайт Наша мама.

Таке виховання не допоможе. Повідомляє сайт Наша мама.

Чому дитину не можна ставити у куток

Виховання | 16:00, 15.07.2020

Таке виховання не допоможе. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: