Правильна суміш фруктів і овочів для довшого життя

Adoption
Date
  • 738 Переглядів
Більше споживання фруктів і овочів пов’язане з меншим ризиком смерті чоловіків і жінок, згідно з даними, що представляють майже 2 мільйони опитаних дорослих. П’ять щоденних порцій фруктів і овочів, з’їдених як 2 порції фруктів і 3 порції овочів, можуть бути оптимальною кількістю та комбінацією для довшого життя.

5398_7c09696-belchonock-depositphotos-21252.jpg (60.1 Kb)

Дієти, багаті фруктами та овочами, допомагають знизити ризик багатьох хронічних захворювань, які є основними причинами смерті, включаючи серцево-судинні захворювання та рак. Проте, згідно з даними, лише приблизно кожна десята доросла людина їсть достатньо фруктів чи овочів.

Донг Д. Ван, доктор медичних наук, епідеміолог, дієтолог і член медичного факультету Гарвардської медичної школи та жіночої лікарні Бригама в Бостоні разом з колегами проаналізували дані Дослідження здоров’я медсестер і Дослідження медичних працівників, двох досліджень, які включали понад 100 000 дорослих, за якими спостерігали протягом 30 років. Обидва набори даних включали детальну інформацію про дієту, яку неодноразово збирали кожні два-чотири роки. Для цього аналізу дослідники також об’єднали дані про споживання фруктів і овочів і смерть з 26 досліджень, які включали близько 1,9 мільйона учасників з 29 країн і територій Північної та Південної Америки, Європи, Азії, Африки та Австралії.

Аналіз усіх досліджень, у яких брали участь понад 2 мільйони учасників, показав:

Споживання приблизно п'яти порцій фруктів і овочів щодня асоціювалося з найнижчим ризиком смерті. Вживання більше п'яти порцій не було пов'язано з додатковою користю.

Вживання приблизно двох порцій фруктів на день і трьох порцій овочів на день асоціювалося з найбільшим довголіттям.

У порівнянні з тими, хто споживав дві порції фруктів і овочів на день, учасники, які споживали п’ять порцій фруктів і овочів на день, мали на 13% менший ризик смерті від усіх причин; на 12% нижчий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, включаючи хвороби серця та інсульт; на 10% менший ризик смерті від раку; і на 35% нижчий ризик смерті від респіраторних захворювань, таких як хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Не всі продукти, які можна вважати фруктами та овочами, мають однакові переваги. Наприклад: крохмалисті овочі, такі як горох і кукурудза, фруктові соки та картопля не були пов’язані зі зниженням ризику смерті від усіх причин або конкретних хронічних захворювань.

З іншого боку, зелені листові овочі, включаючи шпинат, салат і капусту, а також фрукти та овочі, багаті бета-каротином і вітаміном С, такі як цитрусові, ягоди та морква, продемонстрували переваги.

«Наш аналіз двох груп чоловіків і жінок США дав результати, подібні до результатів 26 груп по всьому світу, що підтверджує біологічну правдоподібність наших висновків і передбачає, що ці висновки можна застосувати до більш широких груп населення», — сказав Ван.

Це дослідження визначає оптимальний рівень споживання фруктів і овочів і підтверджує засновану на доказах і стислу ідею громадської охорони здоров’я «5 на день», тобто в ідеалі люди повинні споживати п’ять порцій фруктів і овочів щодня. «Ця кількість, ймовірно, забезпечує найбільшу користь з точки зору профілактики основних хронічних захворювань і є відносно досяжним споживанням для широкої громадськості», - сказав професор Ван. «Ми також виявили, що не всі фрукти та овочі однаково корисні, хоча в поточних дієтичних рекомендаціях зазвичай однаково ставляться до всіх видів фруктів та овочів, включаючи крохмалисті овочі, фруктові соки та картоплю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, фруктів, овочів, порцій, смерті, захворювань, сказав, включаючи, споживання, порції


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення. На початку минулого століття жінок, яким бракува

Яка хвороба загрожує жінкам, які не мають сексу?

Секс | 05:00, 05.06.2023

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення. На початку минулого століття жінок, яким бракувало інтимних відносин, намагалися лікувати від так званої істерії. Тоді такий стан вважався небезпечн

Зір є однією з найважливіших складових нашого повсякденного життя. В добу постійного використання комп'ютерів, смартфонів та інших електронних пристро

Найкорисніші продукти для зору

Харчування | 23:00, 04.06.2023

Зір є однією з найважливіших складових нашого повсякденного життя. В добу постійного використання комп'ютерів, смартфонів та інших електронних пристроїв, наші очі викладені значному напруженню. Щоб зберегти свою зорову функцію та попередити можливі п

Для деяких жінок передменструальний синдром може бути чималою проблемою. Тож варто знати, як полегшити неприємні симптоми.

Як мамі полегшити симптоми ПМС?

Мама | 12:00, 04.06.2023

Для деяких жінок передменструальний синдром може бути чималою проблемою. Тож варто знати, як полегшити неприємні симптоми.

Дослідники давно вже довели, що місяць, в якому ми народилися, відкладає відбиток на наше здоров'я.

До яких хвороб схильні різні знаки зодіаку?

Хвороби | 10:00, 04.06.2023

Дослідники давно вже довели, що місяць, в якому ми народилися, відкладає відбиток на наше здоров'я.

Чи чули ви коли-небудь твердження про те, що антиоксиданти мають чудодійні властивості, здатні захистити організм від різних захворювань і уповільнити

Вся правда про антиоксиданти

Консультації | 08:30, 04.06.2023

Чи чули ви коли-небудь твердження про те, що антиоксиданти мають чудодійні властивості, здатні захистити організм від різних захворювань і уповільнити процес старіння? У цій статті ми розберемося що таке антиоксиданти і з'ясуємо, що відомо про них на

Вживання кави для людей з хронічною хворобою нирок може знизити ризик передчасної смерті, – у цьому переконані португальські вчені.

Вчені назвали ще одну корисну властивість кави

Здоров'я | 07:00, 04.06.2023

Вживання кави для людей з хронічною хворобою нирок може знизити ризик передчасної смерті, – у цьому переконані португальські вчені.

Дослідники католицького дослідницького університету міста Левен, Бельгія (KU Leuven) виявили біологічний механізм, який пояснює, чому деякі люди відчу

Вчені розкрили механізм, який викликає синдром подразненого кишечника

Хвороби | 01:30, 04.06.2023

Дослідники католицького дослідницького університету міста Левен, Бельгія (KU Leuven) виявили біологічний механізм, який пояснює, чому деякі люди відчувають біль у животі, коли вживають певну їжу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: