Харчова поведінка батьків відіграє певну роль в емоційному харчуванні підлітків

Adoption
Date
  • 463 Переглядів
Емоційне харчування - це прийом їжі як механізм подолання негативних, позитивних або спричинених стресом емоцій пов’язаний із нездоровим режимом харчування та збільшенням ваги. Вчені вивчали вразливість підлітків до емоційного споживання їжі та те, як різні практики годування, які використовують батьки, такі як обмеження, їжа як винагорода та залучення дитини, впливають на харчову поведінку.

9258_pitanie_dlya_semie.jpg (39.86 Kb)

«Раніше було встановлено, що емоційне харчування є більш засвоєним, ніж успадкованим. У цьому дослідженні вивчали не лише взаємодію між батьками під час годування своїх дітей, а й те, чого діти навчилися, спостерігаючи за тим, як батьки їдять», — сказала авторка дослідження Джоанна Клосовська, магістр наук Гентського університету, Бельгія.

Початкове дослідження було проведено у 2017 році за участю 218 сімей. Крім того, також були доступні лонгітюдні дані, зібрані в 2013 році. Один батько з кожної сім’ї заповнив Анкету щодо годування дитини, а також Анкету щодо практики годування дитини, а підліток і батько заповнили голландську Анкету харчової поведінки. Регуляцію емоцій оцінювали за допомогою голландської версії опитувальника FEEL-KJ, який повідомляють діти. Дослідники виміряли масу тіла та зріст підлітка.

Протягом чотирьох років між 2013 і 2017 роками, що охоплюють час від пізнього дитинства до середнього підліткового віку, відбулися зміни в деяких практиках батьків. Батьки повідомили про посилений моніторинг і практику здорового моделювання годування, тоді як зареєстровані рівні обмеження їжі та здорового середовища залишилися незмінними. У той самий період часу підлітки повідомили про значне зростання рівня емоційного споживання їжі від рівня нижче середнього у 2013 році до вище середнього показника у 2017 році відповідно до норм для населення Нідерландів. Крім того, неадаптивний спосіб, у який вони регулювали свої емоції, також був пов’язаний з емоційним харчуванням.

Їжа як винагорода та контроль над їжею посилювали емоційне споживання їжі, особливо в тих випадках, коли підліток використовував дезадаптивні стратегії для регулювання своїх емоцій. Залучення дітей до їжі мало протилежний ефект, оскільки це було пов’язано з вищим рівнем регуляції емоцій і нижчим рівнем емоційного прийому їжі. Цікаво, що стримана харчова поведінка батьків була пов’язана з менш емоційним прийомом їжі у підлітків.

«Це дослідження свідчить про те, що батьки продовжують відігравати важливу роль у харчовій поведінці своїх дітей до підліткового віку», — сказала Клосовська. «Потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як стримане харчування, продемонстроване батьками, впливає на емоційне харчування дитини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, харчування, годування, дослідження, емоцій, емоційного, батьки, батьків, споживання, дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: