Чи викликає цукор гіпертактивність у дітей?

Adoption
Date
  • 304 Переглядів
Якщо дитина з’їсть солодку вату, плитку шоколаду чи будь-який інший вид солодких ласощів, чи настане гіперактивне божевілля? Хоча деякі батьки можуть присягнути, що відповідь «так», дослідження показують, що це просто неправда.

5895_e5c8d17-sweets-kids.jpg (32.84 Kb)


«Схоже, що цукор не впливає на поведінку дітей», — сказав доктор Марк Волрейх, керівник відділу розвитку та поведінкової педіатрії в Центрі наук про здоров’я Університету Оклахоми, який досліджував вплив цукру на дітей у 1990-х роках.

Натомість очікування батьків щодо так званого «цукрової ейфорії», схоже, впливають на те, як вони бачать поведінку своїх дітей, сказав Волрайх. Легко зрозуміти, чому батьки роблять цей зв’язок: цукор часто є головною привабливістю на дні народження та в інших випадках, коли діти, ймовірно, душе активні та шумні. Але вся ця енергія виникає через збудження дітей, а не через цукор у їхніх організмах, сказав він.

Якщо батьки вірять, що цукор впливає на поведінку їхніх дітей, «їхні ідеї підкріплюються, побачивши це в таких обставинах», — сказав Вольрайх.

Помилкове уявлення походить від ідеї, що підвищення рівня цукру в крові перетворюється на гіперактивну поведінку. Це правда, що люди з низьким рівнем цукру в крові (відомим як гіпоглікемія) можуть отримати заряд енергії від вживання напою з цукром. Але це зовсім інша історія, якщо хтось ласує слодким, коли у них немає низького рівня цукру в крові.

«Тіло зазвичай регулює цукор. Якщо йому це потрібно, воно використовуватиме енергію», — сказав Вольрайх. «Якщо він тілу не потрібен, тіло перетворить його на жир для зберігання».

Правильно — якщо ви з’їли пончик, коли рівень цукру в крові вже нормальний, ці зайві цукри можуть перетворитися на жир.

Дослідники виявили, що матері оцінювали своїх синів як більш гіперактивних, коли їм казали, що хлопчики вживали цукор, навіть якщо діти цього не робили, згідно з дослідженням 1994 року. У дослідженні 35 хлопчикам віком від 5 до 7 років давали напій, що містить штучний підсолоджувач під назвою аспартам, який складається не з цукру, а з амінокислот. Половині матерів сказали, що їхні хлопчики отримали цукор.

Коли дослідники запитали матерів про поведінку їхніх синів, жінки, яким сказали, що їхнім синам давали цукор, оцінили своїх дітей як більш гіперактивних, показало дослідження.

Крім того, дослідники також записали на відео взаємодію між хлопчиками та їхніми мамами. Записи показали, що матері, які вірили, що їхні сини вживали цукор, залишалися ближчими до своїх синів і частіше їх критикували, дивилися на своїх синів і розмовляли з ними, ніж матері, яким не казали, що їхнім синам давали цукор.

«Ефект плацебо може бути дуже потужним», — сказав Волрайх, пояснюючи результати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: цукор, глюкоза, активність, мама, сайт для мам, дитина, поведінка дітей, батьки, матері, дослідники, обставини, активність дітей, гіперактивність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Характер дітей формують бактерії в кишечнику – науковці

Дитина | 08:30, 03.03.2024

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперерв

Ось чому ніколи не можна лоскотати маленьких дітей

Дитина | 07:40, 03.03.2024

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним.

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все з

Як люблячі бабусі прищеплюють внукам погані звички?

Сімейні справи | 06:20, 03.03.2024

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все зробити по-своєму. До чого це призводить, описали експерти.

Це захворювання чи звичайне явище?

Що робити, якщо ваша дитина розмовляє уві сні?

Дитина | 01:20, 03.03.2024

Це захворювання чи звичайне явище?

Всі батьки з нетерпінням чекають першого слова свого малюка. Зазвичай це відбувається близько півтора року чи трохи раніше. Але іноді місяці продовжую

Коли дитині потрібен логопед?

Розвиток дитини | 00:30, 03.03.2024

Всі батьки з нетерпінням чекають першого слова свого малюка. Зазвичай це відбувається близько півтора року чи трохи раніше. Але іноді місяці продовжують йти, а дитина не поспішає вимовляти ні слова, ні навіть склади. Чи це нормально? Де межа між норм

Навіть далеко не всі дорослі вміють плавати!

Україна має рекорд. Максимальна відстань запливу немовляти у басейні

Дитина | 23:00, 02.03.2024

Навіть далеко не всі дорослі вміють плавати!

Матюки вживають літні люди, молодь, чоловіки й жінки. Навіть школярі іноді шокують батьків непристойними словами, почутими на вулиці. Чи можна відучит

Чи можна відучити дитину говорити погані слова?

Дитина | 12:10, 02.03.2024

Матюки вживають літні люди, молодь, чоловіки й жінки. Навіть школярі іноді шокують батьків непристойними словами, почутими на вулиці. Чи можна відучити дітей вживати матюки?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: