Вагінальна імунна система може підказати найкращий час вакцинації

Adoption
Date
  • 234 Переглядів
Клітини в організмі, які називаються цитокінами, спілкуються одна з одною та повідомляють іншим імунним клітинам «тут інфекція» або «все гаразд».

8658_immunologiya.jpg (53.54 Kb)

Рівні ключових імунних сигнальних молекул у піхві «зазнають чітких і постійних» коливань протягом менструального циклу, повідомляє команда дослідників під керівництвом UW Medicine.

Метааналіз 32 досліджень показав, що імунна система всередині піхви знижується і збільшується залежно від стадії менструального циклу. Аналіз виявив 53 різних повідомлення, які імунні клітини посилали одна одній.

Клітини в організмі спілкуються одна з одною, виробляючи молекули, які називаються цитокінами, які можуть повідомляти іншим імунним клітинам, що «тут є інфекція» або «все гаразд», — сказав провідний автор Шон Хьюз, дослідник з акушерства та гінекології в Медичній школі Вашингтонського університету.

Головна мета дослідження полягала в тому, щоб побудувати глобальне уявлення про імунну комунікацію в піхві та шийці матки під час менструального циклу, - сказав Хьюз. Одним із більш узгоджених висновків дослідження було те, що цитокіни «викликають» макрофаги до вагінальної області більше під час періоду перед виходом яйцеклітини з яєчника (фолікулярна фаза) і менше після вивільнення яйцеклітини (лютеїнова фаза).

На практиці це відкриття свідчить про те, що дослідники повинні враховувати стадію менструального циклу пацієнтів або учасників дослідження під час тестування нової вакцини або проведення інших досліджень, - сказав Хьюз.

«Зменшення, яке ми спостерігали в багатьох цитокінах під час лютеїнової фази, узгоджується з попередніми твердженнями про те, що імунітет слабшає під час лютеїнової фази. Ймовірно, це відбувається, щоб полегшити імплантацію ембріона», — пишуть автори. «Як компенсація, здається, що антимікробні фактори, такі як бета-дефензини, збільшуються під час лютеїнової фази».

«Науковцям необхідно спланувати свої дослідження так, щоб переконатися, що всі учасники отримують вимірювання на одній стадії циклу», — сказав старший автор, д-р Флоріан Хладік, професор-дослідник акушерства та гінекології UW.

За словами Хьюза, дослідження дає сильну точку відліку щодо того, що відбувається під час циклу.

«Наразі ми маємо інформацію щодо 53 різних цитокінів. Для кожного з них нам потрібно з’ясувати, чому це відбувається, і як це пов’язано із захворюваннями, що передаються статевим шляхом, і вагітністю».

Загалом, різниця між фолікулярною та лютеїновою фазами може означати, що вакцинація та інші втручання будуть більш ефективними в одній фазі, ніж в іншій, припустив Хьюз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дослідження, менструальний цикл, лютеїнова фаза, гаразд, акушерство, імунітет, щеплення, вагінальні інфекції


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Осінньо-зимовий сезон - це час, коли погода починає різко змінюватися - знижується температура повітря та зменшується кількість сонячних днів. Тому ва

Продукти, які потрібно їсти дітям і дорослим, щоб зміцнити імунітет до зими

Здоров'я | 10:00, 23.09.2023

Осінньо-зимовий сезон - це час, коли погода починає різко змінюватися - знижується температура повітря та зменшується кількість сонячних днів. Тому важливо заздалегідь підготувати організм, щоб не захворіти.

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про

Як не можна лікувати нежить у дитини

Профілактика і лікування | 23:10, 22.09.2023

Сімейна лікарка Марія Варейчук в Інстаграмі розвіює міфи про "лікування" нежитю у дітей. Оскільки з початком осені і відвідування дошкільних та шкільних закладів у малюків зростає кількість вологи в носі, радимо і вам ознайомитися з її рекомендаціями

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-як

Прості поради для дітей і дорослих, які допоможуть менше хворіти восени і взимку

Профілактика і лікування | 12:00, 22.09.2023

Незабаром в Україну прийдуть холоди, а разом з ними й вірусні інфекції. Сезонні захворювання є досить поширеними, тому заразитися ними можна в будь-якому людному місці. Для підтримки імунітету ви можете дотримуватися простих щоденних звичок.

Зниження імунітету – це серйозна проблема, яка може призвести до численних захворювань і ускладнень. Щоб підтримувати сильний імунітет і залишати себе

Продукти, які знижують наш імунітет

Імунітет | 00:30, 11.09.2023

Зниження імунітету – це серйозна проблема, яка може призвести до численних захворювань і ускладнень. Щоб підтримувати сильний імунітет і залишати себе здоровим, важливо уникати тих продуктів і звичок, які можуть негативно впливати на вашу імунну сист

Вітамін Д відіграє ключову роль у здоров'ї жінок. Цей розчинний у жирах вітамін впливає на численні процеси в організмі, і його дефіцит може призвести

За що відповідає вітамін D у мами?

Мама | 08:00, 28.08.2023

Вітамін Д відіграє ключову роль у здоров'ї жінок. Цей розчинний у жирах вітамін впливає на численні процеси в організмі, і його дефіцит може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Учені з Університету Лідса виявили новий симптом затяжного COVID-19, який супроводжується почервонінням кінцівок, свербижем та поколюванням.

Вчені виявили новий симптом COVID-19

Хвороби | 07:00, 28.08.2023

Учені з Університету Лідса виявили новий симптом затяжного COVID-19, який супроводжується почервонінням кінцівок, свербижем та поколюванням.

Зміцнення імунітету є надзвичайно важливою метою для підтримання оптимального здоров'я та життєвої активності. Серед численних природних продуктів, як

Як кефір сприяє зміцненню імунітету?

Імунітет | 08:30, 17.08.2023

Зміцнення імунітету є надзвичайно важливою метою для підтримання оптимального здоров'я та життєвої активності. Серед численних природних продуктів, які сприяють підвищенню імунітету, особливе місце займає кефір - ферментований молочний напій, багатий

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: