Чи безпечний пальмітат вітаміну А під час вагітності?

Adoption
Date
  • 326 Переглядів
Вітамін А, жиророзчинний вітамін, виконує важливі функції в організмі. Кожна людина, включаючи вагітних жінок, потребує певної кількості вітаміну А в своєму раціоні. Вітамін А пальмітат, також відомий як ретинілпальмітат, є однією з кількох форм вітаміну А, доступних як дієтична добавка. Він також природним чином міститься в таких продуктах, як молочні продукти, печінка та яйця. Високі дози пальмітату вітаміну А можуть спричинити вроджені вади, якщо приймати під час вагітності, особливо на ранніх термінах вагітності.

8812_glicerin-vitamin-e-758x396.jpg (25.6 Kb)


Дозування вітаміну А викликає плутанину з кількох причин. По-перше, вітамін випускається у двох формах: попередньо сформований вітамін А, який включає пальмітат вітаміну А, і каротиноїди провітаміну А, які включають бета-каротин. По-друге, дози повідомляються кількома способами, у тому числі як міжнародні одиниці (МО) або як еквіваленти активності ретинолу (РAE). Вагітним жінкам старше 19 років потрібно 770 мікрограмів РАЕ на день, або 2565 МО. Оскільки деякі продукти збагачені вітаміном А, вагітним жінкам слід уникати пренатальних вітамінів, які містять більше 1500 мікрограмів або 5000 МО пальмітату вітаміну А.

Ризики
При прийомі незадовго до або під час вагітності в дозах понад 3000 мікрограмів або 10 000 МО пальмітат вітаміну А може спричинити вроджені дефекти, які називаються дефектами черепно-мозкового нерва. Цей вид вади розвитку плода викликає краніофаціальні дефекти кісток, сполучної тканини та хрящів.

Дослідження, проведене вченими з Медичної школи Бостонського університету, повідомило про вплив вітаміну А в номері журналу New England Journal of Medicine за листопад 1995 року. Дослідження показало, що жінки, які споживали більше 15 000 МО попереднього вітаміну А на день з їжі та харчових добавок, мали в 3,5 рази більше випадків вроджених вад порівняно з тими, хто споживав менше 5000 МО на день під час вагітності. Для жінок, які приймали понад 15 000 МО лише в добавках, показник зріс у 4,8 рази, ніж у жінок, які приймали менше 5 000 МО. Виявлено, що прийом високих доз до сьомого тижня вагітності підвищує ризик.

Згідно з дослідженнями, приблизно 1 з 57 жінок, які приймали дози понад 10 000 МО попередньо сформованого вітаміну А у формі добавки, яка включає пальмітат вітаміну А, мали немовлят з вадами розвитку. При дозах менше 3000 мікрограмів або 10 000 МО на добу не спостерігалося збільшення частоти вроджених вад. Вітамін А необхідний у необхідних кількостях для вашого здоров’я та здоров’я вашої дитини, але уважно читайте етикетки добавок, щоб переконатися, що ви не перевищили верхню межу. Лише надмірна кількість попереднього вітаміну А, а не каротиноїдів, пов’язана з вродженими дефектами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вітаміну, вагітності, пальмітат, мікрограмів, приймали, більше, вітамін, Вітамін, добавок


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому

Жінок, які перебувають в комі, запропонували використовувати для виношування дітей

Вагітність та пологи | 06:20, 27.09.2023

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому нічого надзвичайного.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть

Три найбільші шкідливі звички при вагітності

Вагітність та пологи | 23:44, 26.09.2023

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть негативно впливати на цей період.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новона

Вчері розповіли про сучасні тенденції у сфері пологів

Вагітність та пологи | 10:40, 26.09.2023

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новонародженим, пишуть у журналі Міжнародної федераціяї гінекології та акушерства.

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонк

Як насправді працює тест на вагітність?

Я вагітна | 07:30, 26.09.2023

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонками ембріона через 6-8 днів після запліднення. Саме в цей термін яйцеклітина прикріплюється до стінк

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: