Як підтримати подругу, яка пережила викидень

Adoption
Date
  • 434 Переглядів
Викидень (втрата вагітності до 20 тижнів) – явище досить поширене. Згідно зі статистикою, близько 20 відсотків усіх вагітностей мимовільно перериваються. Іншими словами, дуже багато жінок не з чуток знають про те, що таке викидень, але намагаються зайвий раз про це не говорити. У тому числі й тому, що бояться не лише не отримати підтримки, а й зіткнутися із знеціненням та засудженням.

9720_sydney-sims-fz2hmphirbi-unsplash.jpg (21.92 Kb)

Наші західні колеги все частіше порушують на своїх сторінках тему перинатальної втрати. При цьому багато видань готові допомагати не лише тим, хто зіткнувся з втратою, а й їхнім близьким. Ми пошерстили публікації про те, як підтримувати жінку, яка опинилася в ситуації викидня, і підсумовували ці рекомендації в одному матеріалі. Беріть на замітку - і нехай ніколи не знадобиться.

Отже, ваша подруга вирішила не зберігати факт своєї вагітності в таємниці і повідомила друзів та колег, що чекає дитину, ще до настання 12 тижнів. А потім сталося жахливе: вона втратила вагітність. І вона зробила неприємне відкриття: виявляється, люди, включаючи медиків, далеко не завжди готові надати їй потрібну підтримку. Деякі навіть не визнають подію серйозною втратою.

З медичного погляду викидень вважається рутинним ускладненням вагітності. З емоційною – важкою ношею. Як сказала одна з жінок, що пройшли через втрату вагітності: «Якщо таке відбувається часто, це зовсім не означає, що це не завдає жахливої травми»,

Жінки, які перенесли викидень, часто стикаються з психологічними проблемами, що супроводжують інші важкі життєві випробування — депресію, підвищену тривожність і навіть постстравматичний стресовий розлад. Все це може тривати кілька тижнів після втрати вагітності, так і кілька років. Надаючи жінці підтримку, ми повинні про це пам'ятати.

Що робити

Почніть із найголовнішого і при цьому головного — визнайте її втрату. Так, багато хто з тих, хто дізнався про втрату, бояться щось говорити, щоб не образити і не ляпнути зайвого. Але для жінки мовчання рівносильне байдужості. Досить сказати, що ви їй співчуваєте, так ви визнаєте, що вона пережила велике горе.

Дайте їй виговоритись. Запитайте, чи вона хоче поговорити про це — дуже багато хто розуміє, що їм потрібно виплеснути горе вербально, тільки після того, як їм це запропонують. Слухайте, питайте, дайте їй простір для горя.

Допоможіть їй знайти співрозмовниць. Дуже багато жінок переживають викидень - можливо, вам теж є що сказати своїй подрузі про це. Якщо поруч із нею будуть ті, хто пройшов через те саме, їй буде легше усвідомити, що вона не одна.

Запропонуйте реальну допомогу. Те, що вона може не лише відчути, а й побачити. Приготуйте щось смачне, запросіть прогулятися, запропонуйте посидіти зі старшими дітьми, надішліть їй квіти. Допоможіть їй відчути зв'язок зі світом матеріального та фізичного.

Підтримайте саму ідею поширення інформації про викидні. У цьому немає нічого соромного або брудного — з викиднями стикаються різні жінки, вони зачіпають усіх, незалежно від соціального і сімейного статусу. Говорити про викидні відкрито і прямо - частина глобальної підтримки жінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, викидень, багато, вагітності, втрату, тижнів, сказати, підтримку, готові, викидні


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, де

Чи можна приймати біотин під час вагітності?

Вагітність та пологи | 00:30, 24.11.2022

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, депресію, але він також може сприяти вродженим дефектам у немовлят, матері яких мають дефіцит вітаміну

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша

Про що можна дізнатись під час 14-тижневого пренатального візиту?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.11.2022

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша дитина тепер розміром приблизно з ваш стиснутий кулак, практикує різні вирази обличчя та, можливо,

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах

Депресія під час вагітності, пов'язана з гестаційним діабетом

Вагітність та пологи | 23:00, 22.11.2022

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах вагітності, частіше розвивався гестаційний діабет на пізніх термінах вагітності.

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Куріння матері може змінити ДНК плода

Вагітність та пологи | 01:30, 22.11.2022

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низьк

Незвичайно спекотна або холодна погода може вплинути на вагу немовлят при народженні

Вагітність та пологи | 00:30, 21.11.2022

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низькою вагою, навіть якщо дитина не народилася передчасно.

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в най

Чи може серцевий ритм жінки показувати, коли вона фертильна?

Вагітність та пологи | 19:00, 20.11.2022

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в найбільш фертильному періоді свого менструального циклу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: